За детската градина

ЗА ДГ АЛЕН МАК

Педагогическият персонал на ДГ "АЛЕН МАК“ определено стои зад тезата, че за успешното реализиране на програмните задачи на предучилищното образование от съществено значение е доброто взаимодействие между детската градина и семейството. Във формите на сътрудничество с родителите на децата от ОДЗ “АЛЕН МАК“  се стреми да вложи ново съдържание и интерактивни технологии. Родители и педагози във всяка група са разработили своя концепция на взаимодействие "семейство - детска градина", като съвместно осъществяват заплануваните дейности.

В ДГ "АЛЕН МАК" се осигурява грижа и образование за общо 92 деца, посещаващи:

• 1 яслена група за деца от 1 г. до 3 г.;
  • 3 предучилищни групи от 3 г. до 7 г.

В детското заведение образователният процес се осъществява от 6 педагогически специалисти /детски учители/, здравната грижа за децата се осигурява от 2-ма специалисти по здравни грижи. Децата в ДГ "АЛЕН МАК" се обгрижват от 4-ма помощник-възпитатели, готвач и помощник-готвач. Административният персонал е представен от домакин и счетоводител.

ДГ „АЛЕН МАК” работи целогодишно на петдневна работна седмица с изключение на националните и общински празници и ваканционните периоди, определени от кмета на общината.

/1/ Работно време на ДГ „АЛЕН МАК” е от 6.30 ч. до 18.30 ч.;

/2/ Работно време директор – от 8.30 ч. ненормиран работен ден;

/3/ Работно време учители:

• Първа смяна – 7.30 ч. до 13.30 ч.;
  • Втора смяна – 12.00 ч. до 18.30 ч.

ДГ „АЛЕН МАК” приема деца от 7.00 ч. до 8.30 часа и издава деца след 16.00 ч.

/1/ По желание на родителите и с предварителна уговорка с педагогическите специалисти детето може да се води и взема в удобен за тях час.

/2/ След 18.30 ч. за невзети деца се търси съдействието на органите на МВР.

Децата се приемат лично от персонала и предават лично на родителите или на писмено упълномощени от тях пълнолетни лица.

ВИЗИЯ НА ДГ АЛЕН МАК

Утвърждаване на ДГ "АЛЕН МАК" като привлекателна и модерна  детска градина, в която са създадени всички условия за съхраняване на детето и детството като ценност, и се осигурява равен шанс при постъпване в училище. ДГ "АЛЕН МАК"  се стреми да се утвърди, като образователна институция с достойна позиция и значимост в системата на образованието в региона.

МИСИЯ НА ДГ АЛЕН МАК

В допълнение на така формулираната визия определяме мисията на ДГ "АЛЕН МАК" – да се превърне в място, където всяко дете се чувства щастливо, и получава квалифицирани грижи и образователна подготовка съобразно ДОИ, от висококвалифицирани педагози в благоприятна образователна среда.

Обща цел на организацията

Реализация на съвременно европейско образование за децата и развитие на човешкия потенциал в детското заведение.